Street & Disco SM-kilpailut 2011

Tanssikoulu DCA:n kisamenestys Street & Disco SM-kilpailuissa
 
 
Kultaa:
GO (Disco dance muodostelma avoin sarja)
Yasmin Janatuinen (hip hop soolo lapset)
Matias Parkkinen (hip hop soolo lapset)
Yasmin Janatuinen & Alex Komulainen (hip hop duo lapset)
OSkar Komulainen & Niila Rönkä (hip hop duo juniorit)
DCA Creepy Group (Katutanssi muodostelma juniorit)
DCA Street Crew (Katutanssi muodostelma aikuiset)
DCA Hip Hop Kids (hip hop pienryhmä lapset)
New Style Busters (Hip hop pienryhmä juniorit)
 
Hopeaa:
Oona Moilanen & Sharon Leinson (disco duo aikuiset)
Humppaleenat (disco pienryhmä aikuiset)
Alex Komulainen (hip hop soolo lapset)
Oskar Komulainen (Juniorit hip hop soolo)
Sami Vallius (hip hop soolo Miehet)
Roza Ahmad (Hip Hop 1 vs 1 avoin sarja)
Niko Haikala (Locking 1 vs 1 avoin sarja)
Sami Vallius & Roza Ahmad (Hip Hop 2 vs 2 avoin sarja)
DCA Street Chicks (Hip hop pienryhmä juniorit)
VoGuenon (Katutanssi showcase avoin sarja)
Jenny Silfver (Popping 1 vs 1 avoin sarja)
 
Pronssia:
Kai Ruusuvuori (Locking 1 vs 1 avoin sarja)
Ella Killinen & Oona Aallos (hip hop duo juniorit)
Dca Street Minit (hip hop pienryhmä lapset)
HC Äijät  (hip hop pienryhmä juniorit)
 
4.sija:
Jessica Piasecki & Essi Järvelä (disco dance duo juniorit)
Emma Kolehmainen (hip hop soolo lapset tytöt)
Emil Tiukkanen (hip hop soolo juniorit)
Kai Ruusuvuori (Popping 1 vs 1 avoin sarja)
 
5.sija:
Essi Järvelä (disco freestyle juniori tytöt)
DCA Disco Juniors  (disco dance pienryhmä juniorit)
DCA Juniors (Disco dance muodostelma avoin)
Yasmin Janatuinen (Hip Hop 1 vs 1 avoin sarja)
Sami Vallius (Hip Hop 1 vs 1 avoin sarja), Sami Vallius (House 1 vs 1 avoin sarja)
Alex Komulainen & Yasmin Janatuinen (Hip Hop 2 vs 2 avoin sarja)
iVogue  (Katutanssi showcase avoin sarja)
 
6.sija:
Essi Järvelä (disco dance soolo juniorit)
Ella Killinen (disco dance soolo juniorit)
Oona Moilanen (disco soolo naiset)
DCA Juniors (disco dance pienryhmä juniorit)
Fanny Malin & Freja Teijonsalo (hip hop duo lapset)
 
7.sija:
Emmy Sevon (hip hop soolo naiset)
Heidi Hartzell & Roza Ahmad (hip hop duo aikuiset)
Noora Kiviranta & Satu-Kaisa Äikäs (disco dance duo aikuiset)
 
 
Muut Tanssikoulu DCA:n kisoihin osallistuneet: Silva Mertsola, Krista Nyström, Mira Pajanne, Jenny Lindman, Sami Pajari
 
Tanssikoulu DCA:n kisamenestyksen takana ovat äärimmäisen taitavat ja nerokkaat koreografit:
Jutta Jalonen, Lasse Hyttinen, Sanna Nazimov, Niko Haikala, Virpi Kurki, Venla Vuorio, Inka Hirva, Jessica Öller, Kaisa Nurmio ja Oona Moilanen.
 
Kiitos kaikille koreografeille, olette tehneet hienoa ja merkityksellistä työtä. Iso kiitos myös Anniina Jääskeläiselle kisakoreografioiden harjoituttamisesta.

<< Takaisin