Dance and Show ME –tapahtuma 2012

DCA:n tansijat osalistuivat Tampereella su 20.5. järjestettyyn Dance and Show Me -tapahtumaan. Tanssijat ihastuttivat taidokkailla koreografioillaan ja iloisella esiintymisellään. Kaikki tanssijat olivat erittäin hyviä omissa lajiryhmissään ja tekivät vaikutuksen niin yleisöön kuin tuomareihinkin. Kiitos kaikille osallistujille mahtavasta kisasta!  

Tässä DCA:n tanssijoiden sijoitukset.
 
Soolot alle 14v:    

23. sija Minja Vainio – Flying without wings    
25. sija Elina Mattila-Veden värit    
31. sijaEmma Kolehmainen  - The Ghetto Groove   

32. sija Mira Jokisalo-Shelter 
35. sijaAda Happonen - Nuken tarina    
41. sijaElena Ticklen – Kannattaa pitää onnesta kiinni  
44. sija Essi Järvelä – Kevään tullessa    

    
Soolot yli 14v.  

32. sija Chloe Denoncin – Goddess named Ceres 

33. sija Sandra Hyttinen – My Way    

34. sija Eea Rajamäki – Muistot minussa         
36. sija Mimi Matinpalo-Fear of love    
38. sija Aliisa Salonen - You    
42. sija Emilia Salonen - Freedom?    

Duot 12-16v.

18. sija Vilma Timonen ja Vilma Kuusi – Turn me on    

20. sija Mean Girls-variation in life-Monica Mertimo ja Teresa Heikkilä  

24. sija Clipsit – Poor sisters-Nina Jokiniemi ja Ida Puroviita      

25. sija Minit-Susanna Lavalehto ja Melina Pennanen – Ice Queens    

30. sija Dance Team Shine – Till the world ends(Jenna Tervala ja Mimi Matinpalo)    

32. sija Laura Tanhuanpää ja Tuuli Hämäläinen – Underwater Dream     
37. sija Urheilubratzit – Best Friends(Siivi Saukkola ja Viivi Ihalainen)    

 

Duot yli 16v. 
28. sija Susa&Kerttu-You and I(Susa Tiitinen ja Kerttu Peiponen)     
32. sija Sini&Susa –We’re hoppin(Sini Tiitinen ja Susa Tiitinen)
35. sija Rush-Janica Järvinen ja Kristiina Mikhel –Little fun & different  

44. sija Aliisa Salonen ja Eea Rajamäki – Friendship    
    
    
Ryhmät alle 12v hiphop/street:    
19. sija Tiny Tot-Summerday

23. sija Pinkit ylöjärvi-Troublemaker        
40. sija Clipsit-Street Gangstas    

    
Ryhmät alle 12v. show & disco:

12. sija Pinkit Ikuri-Titanium    

19. sija Keskustan Pinkit –Tinkerbell 

24. sija Movers –Blossom  

25. sija Tesomajärven hipkerho-Dance Girls    

26. sija Movers Lielahti- More dancing               
29. sija Korallit-Aamulypsy    
31. sija Takahuhdin Dancing Flouwers – Dancing Flouwers    
34. sija Movers TYK-Don’t stop the dance    
39. sija Clipsit- Be prepared

40. sija DCA Minikids- Meijän juttu          
    
Ryhmät 12-16 hiphop/street:    
27. sija Gravity Crew-Rockstar  

33. sija Nutcase-First time      
44. sija EnergyPulse-International Love    
    
Ryhmät 12-16 show&disco:    

19. sija Starmovers Ruotula- Football    
20. sija Dancing diamonds juniors –myrskylinnut

21. sija Go&Flow-When you wanna go 

26. sija Stardancers-Kaunis Sabotage 

26. sija Dancing diamonds-single ladies            
30. sija Starmovers-Rock this party  

31. sija DCA Juniors-Hope     

35. sija Fab Five- Discodance     
36. sija Kolibrit pienryhmä II-Paratiisikäärme  

36. sija Dance team shine- Spirits of the forest 

37. sija Minit- Red and Black Candy       

39. sija Primedancers-Cell block tango      

40. sija Primedancers-FIERCE 

42. sija Kolibrit pienryhmä-Who’s the wolf       
44. sija Kolibrit-Tuonelan joutsen,viimeinen lento?    

    
Ryhmät yli 16v hiphop/street:    
30. sija Team Royal-Girlish hiphop    
31. sija Streetmovers –Anonyymit

38. sija Rush- More new, more moves        
    
Ryhmät yli 16v.Show&disco:

20. sija MTV dancers- Jumppatuokio    

25. sija Showstars-Glamour Gabaret

32. sija Flash Dancers-My teddy bear            
33. sija Danceformers –Butterfly    
34. sija Dance Team Enerchics- Chicks from head to toe  

37. sija Melanie- Vamos!      
40. sija Lightning Dancers & Dance Team Shine- Maniac Symphony    
43. sija Danceformers- Juuret   

<< Takaisin